Pokus o odpoveď

Autor: Peter Čokina Ševčík | 24.1.2011 o 8:15 | (upravené 24.1.2011 o 11:55) Karma článku: 3,15 | Prečítané:  472x

Alebo vývoj je nezvratný : pre Andrea Cox a všetkých slobodných ľudí. Osobne vnímam pojem "demokracia" ako čosi, čo na túto planétu vôbec nepatrí.

 

V prvom rade chcem poďakovať ľuďom píšucim svoj názor pre ostatných v našej takmer demokratickej  spoločnosti, a vzdať hold ľudskému duchu odhodlanému trpieť pre krajší zajtrajšok  nás všetkých.

Situácia na našej matičke zemi je na pokraji katastrófy. Či už z materiálneho,  alebo ľudského hľadiska. Je smiešne ako politici lstivo riešia podobné prípady ako Bielorusko, Kambodža či Irak. Človek by povedal, že najlepšie by bolo do danej krajiny vpadnúť a urobiť poriadok tak ako v Iraku. Prepáčte, lepšie povedané je urobiť tam "BORDEL"na demokratický spôsob.

Niekedy, keď sa nám to oplatí, my demokrati vpadneme na dané územie a tam kde sa to neoplatí, tak tam jednoducho prídu o život milióny ľudí behom pár rokov.

Osobne vnímam pojem "demokracia" ako čosi, čo na túto planétu vôbec nepatrí.


Má to svoje opodstatnenie vo vývoji spoločností všetkého druhu. Ľudia v dnešnej dobe podľa môjho názoru ešte nedospeli k spoločenskému usporiadaniu vhodnému pre pežitie na tejto planéte. Na jednej strane našej planety máme prežitý feudalizmus a na druhej skorumpovaný kapitalizmus. Kdesi uprostred pokrivený socializmus s úvahami o komunizme. Smiešne, úbohé a veľmi smutné zároveň.

bucharest-december-21-1989-magheru-boulevard-2.jpg

Ľuďom akosi nestačí byť zodpovedný a  šťastní. Stále hľadajú niečo viac. Niečo, čo im prinesie slobodu v medzinárodnom meradle. Niečo, čo vyrieši ich neschopnosť byť Človekom. Hľadáme systém, v ktorom by sme sa mohli zašiť a prečkať tú chvíľu nazývanú "Život".

Hodnoty ako individualita, sú potláčané na oboch stranách frontu. V socializme vás zavrú aj za dlhé vlasy a v kapitalizme zrujnujú  v okamžiku keď zistia, že máte dosah na masy a svojim postojom ohrozujete stabilitu systému.

Veľmi ťažko pochopiť zo strany cítiacej ľudskej bytosti, neschopnosť ľudí sa postaviť akémukoľvek režimu, či už politickému alebo náboženskému. Urobiť tak v počiatkoch, keď hŕstka arogantných idiotov hľadá spôsob ako sa zmocniť nadvlády.

ah.jpg

Národy si podľa mňa sami vyberajú cestu akou musia prejsť a je to na ich pleciach, či to bude kruh neustáleho utrpenia a hľadania  zlosynov, alebo jednotný boj za slobodné rozhodovanie každého z nás. Média dokonale ovládli naše životy a nedávajú príliš veľa priestoru ku zrodu "voľnomyšlienkárstva".

Preto musia jednotlivci podstúpiť vlastnú, niekedy sebazničujúcu obetu. Pretože ich pohľad na svet, v ktorom žijú je nezlúčiteľný so životom. Jednoducho, v mnohých prípadoch človek riskuje s vedomím, že jeho šance sú mizivé. Týto jednotlivci sú milníkmi národov a ľudstva v hľadaní cesty k budúcnosti. Život im niekedy naloží na plecia záťaž rovnajúcu sa ťarche rozhodnutia nerozhodných či neprebudených občanov tejto planéty.

polpot.jpg

Dôležitým aspektom vo vývoji každého z nás je utrpenie. Utrpenie je zvláštnou esenciou systému zvaného život. Doposiaľ sa nikomu nepodarilo ho prelstiť. Tí ktorí sa o to pokúsili skončili veľmi zle. Jednoducho povedané vývoj bez utrpenia nevedie k uspokojivej budúcnosti.

Je chybou ľudí,  keď vlastnou nezodpovednosťou a prospechárstvom dopustia zopár jedincom,  mnohokrát ozbrojeným, systematicky zastrašovať a ničiť iné bytosti.

Toto zostáva obrovskou výzvou pre Človeka budúcnosti.

imagesstat.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zdanenie bitcoinu, menej výhodné sporenie. Čo chystá Kažimír

Zdania obchody, keď spotrebiteľ platí za tovar kryptomenami a stavebné sporenie bude ešte menej výhodné.

SVET

Vražda v Kosove ako rozbuška, Srbsko môže stratiť viac

Zabitie politika zo srbskej menšiny môže oddialiť zbližovanie Srbska s Úniou.

SVET

Babiš nedostal dôveru, vládnuť môže roky. Čo čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá.


Už ste čítali?