Pokus o odpoveď

Autor: Peter Čokina Ševčík | 24.1.2011 o 8:15 | (upravené 24.1.2011 o 11:55) Karma článku: 3,15 | Prečítané:  461x

Alebo vývoj je nezvratný : pre Andrea Cox a všetkých slobodných ľudí. Osobne vnímam pojem "demokracia" ako čosi, čo na túto planétu vôbec nepatrí.

 

V prvom rade chcem poďakovať ľuďom píšucim svoj názor pre ostatných v našej takmer demokratickej  spoločnosti, a vzdať hold ľudskému duchu odhodlanému trpieť pre krajší zajtrajšok  nás všetkých.

Situácia na našej matičke zemi je na pokraji katastrófy. Či už z materiálneho,  alebo ľudského hľadiska. Je smiešne ako politici lstivo riešia podobné prípady ako Bielorusko, Kambodža či Irak. Človek by povedal, že najlepšie by bolo do danej krajiny vpadnúť a urobiť poriadok tak ako v Iraku. Prepáčte, lepšie povedané je urobiť tam "BORDEL"na demokratický spôsob.

Niekedy, keď sa nám to oplatí, my demokrati vpadneme na dané územie a tam kde sa to neoplatí, tak tam jednoducho prídu o život milióny ľudí behom pár rokov.

Osobne vnímam pojem "demokracia" ako čosi, čo na túto planétu vôbec nepatrí.


Má to svoje opodstatnenie vo vývoji spoločností všetkého druhu. Ľudia v dnešnej dobe podľa môjho názoru ešte nedospeli k spoločenskému usporiadaniu vhodnému pre pežitie na tejto planéte. Na jednej strane našej planety máme prežitý feudalizmus a na druhej skorumpovaný kapitalizmus. Kdesi uprostred pokrivený socializmus s úvahami o komunizme. Smiešne, úbohé a veľmi smutné zároveň.

bucharest-december-21-1989-magheru-boulevard-2.jpg

Ľuďom akosi nestačí byť zodpovedný a  šťastní. Stále hľadajú niečo viac. Niečo, čo im prinesie slobodu v medzinárodnom meradle. Niečo, čo vyrieši ich neschopnosť byť Človekom. Hľadáme systém, v ktorom by sme sa mohli zašiť a prečkať tú chvíľu nazývanú "Život".

Hodnoty ako individualita, sú potláčané na oboch stranách frontu. V socializme vás zavrú aj za dlhé vlasy a v kapitalizme zrujnujú  v okamžiku keď zistia, že máte dosah na masy a svojim postojom ohrozujete stabilitu systému.

Veľmi ťažko pochopiť zo strany cítiacej ľudskej bytosti, neschopnosť ľudí sa postaviť akémukoľvek režimu, či už politickému alebo náboženskému. Urobiť tak v počiatkoch, keď hŕstka arogantných idiotov hľadá spôsob ako sa zmocniť nadvlády.

ah.jpg

Národy si podľa mňa sami vyberajú cestu akou musia prejsť a je to na ich pleciach, či to bude kruh neustáleho utrpenia a hľadania  zlosynov, alebo jednotný boj za slobodné rozhodovanie každého z nás. Média dokonale ovládli naše životy a nedávajú príliš veľa priestoru ku zrodu "voľnomyšlienkárstva".

Preto musia jednotlivci podstúpiť vlastnú, niekedy sebazničujúcu obetu. Pretože ich pohľad na svet, v ktorom žijú je nezlúčiteľný so životom. Jednoducho, v mnohých prípadoch človek riskuje s vedomím, že jeho šance sú mizivé. Týto jednotlivci sú milníkmi národov a ľudstva v hľadaní cesty k budúcnosti. Život im niekedy naloží na plecia záťaž rovnajúcu sa ťarche rozhodnutia nerozhodných či neprebudených občanov tejto planéty.

polpot.jpg

Dôležitým aspektom vo vývoji každého z nás je utrpenie. Utrpenie je zvláštnou esenciou systému zvaného život. Doposiaľ sa nikomu nepodarilo ho prelstiť. Tí ktorí sa o to pokúsili skončili veľmi zle. Jednoducho povedané vývoj bez utrpenia nevedie k uspokojivej budúcnosti.

Je chybou ľudí,  keď vlastnou nezodpovednosťou a prospechárstvom dopustia zopár jedincom,  mnohokrát ozbrojeným, systematicky zastrašovať a ničiť iné bytosti.

Toto zostáva obrovskou výzvou pre Človeka budúcnosti.

imagesstat.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Milan Kňažko: Fico klame, keď tvrdí, že nevedel, kam sa sťahuje

Keď nie ste aktívny v obrane svojich práv, prídete o ne, tvrdí MILAN KŇAŽKO.

KOMENTÁRE

Danková čitáreň búra hranice slovenskej politiky

Aký trest by si aktéri kauzy zaslúžili?

DOMOV

Pri kontrole pošty sa Danko môže pozrieť do zahraničia

Preverovanie zásielok robí aj pošta. Obálky však neotvárajú.


Už ste čítali?